Świderek, Świder, Świdermajer a może Letnisko?

Otwock.

Otwock

To moja propozycja na niedzielę. Jeśli mieszkasz lub przebywasz akurat w okolicach Warszawy i Otwocka, koniecznie jedź jutro nad Świder! Na plaży przy ul. Turystycznej w Otwocku, przy moście dawnej kolejki wąskotorowej będziesz mógł wyrazić poparcie dla czystych rzek (akcja nazywa się „Big Jump”, ale podobno wystarczy zanurzyć w rzece dłoń, nie trzeba skakać) i zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcia w stylu retro (konkurs: „Zrób to od nowa”) lub wręcz przeciwnie – powtarzalne, inspirowane starymi fotografiami z nadświdrzańskich plaż (konkurs: „Zrób to jeszcze raz”).

To nie dla Ciebie, bo nie lubisz lub nie umiesz robić zdjęć? Ha! Ta wymówka nie działa – na miejscu będzie fotograf. Twoim zadaniem będzie więc wyłącznie pozowanie. To też za dużo? Jeśli wybierzesz to zdjęcie: http://tiny.pl/h615x nie będziesz musiał kiwnąć palcem. Co będziesz z tego miał? Zabawę, sławę, cenne nagrody i – niewykluczone – trochę zazdrości ze strony osób, które tak jak ja marzą, żeby tam jutro być, ale nie mogą.

Co jeżeli to właśnie Ty sam należysz do osób, które nie mają możliwości dojechania nad Świder akurat w tym terminie? Zamiast siedzieć i płakać – zagraj w „Letnisko” – grę planszową bez planszy. Odkąd, jako znana szczęściara, dostałam tę grę na imieniny od mojej wspaniałej siostry ciotecznej, nie straszne mi przeciwności losu. Co z tego, że nie mogę wygrać konkursu na zdjęcie w stylu letniska Otwock z początku XX wieku? Za to mogę kupować działki leśne (ach, te aromatyczne sosny!), budować drewniaki i przyjmować letników, siedząc w domu! Gdybym jeszcze mogła do tego zjeść wodno-cukrowego loda Świderka!

PS Szczegóły na temat jutrzejszej akcji i konkursów: https://www.facebook.com/ChodzNadSwider?fref=ts

Letnisko - gra planszowa bez planszy.

Letnisko – gra planszowa bez planszy.