Wycieczka do Łodzi – fotorelacja

ŁódźDlaczego warto pojechać do Łodzi? Powodów jest mnóstwo. Na przykład jeśli komuś woda sodowa uderzyła do głowy, w Łodzi zostanie sprowadzony na ziemię – muzealni ochroniarze (Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Animacji) nawet się nie starają, żeby ukryć pogardę czy nieżyczliwą obojętność wobec turystów, którym się zachciało zakłócić im pracę, czyli zwiedzić muzeum.

Jakie są inne powody?

Narzekasz, że w Twoim mieście jest drogo? W Łodzi przekonasz się, że może być gorzej. Żeby skorzystać z toalety na dworcu Łódź Kaliska musisz mieć min. 2,5 zł. Nie masz? Szukasz dalej, w końcu widzisz odpowiedni przybytek. A tam? Zobacz sam:

najdroższa toaleta

Chcesz, żeby ktoś się o Ciebie zatroszczył? Nie wierzysz, ze ludzie myślą o innych i robią wszystko, żeby ich miasto nie popadło w ruinę? Idź do informacji turystycznej na dworcu Łódź Kaliska. Sympatyczna dziewczyna da Ci mapkę i długo będzie przekonywać, że do Piotrkowskiej, a już na pewno do Muzeum Animacji przy Tuwima jest tak daleko, że pieszo nie dasz rady dojść. Kilka razy powtórzy, że będzie dla Ciebie najlepiej, jeśli pojedziesz autobusem lub tramwajem. Ty się nie nachodzisz, a i łódzkie MPK, czy jak je zwą, zarobi. A że pogoda ładna i chcesz zwiedzać? E, co takiego możesz zobaczyć w Łodzi?

No właśnie…

Ciekawe detale. Szyld chyba podoba się wandalom – tak delikatnie go potraktowali… Stare Polesie przypomina mi warszawską Starą Pragę 15 lat temu.

szyldy

Kontrasty i kolory:

Poziomy pas koloru i pionowy pas koloru. Łódź to miasto sztuki.

Poziomy pas koloru i pionowy pas koloru. Łódź to miasto sztuki.

Murale:

Odpowiedź na pytanie: dlaczego architekci wnętrz polecają malowanie ścian na szaro.

Odpowiedź na pytanie: dlaczego architekci wnętrz polecają malowanie ścian na szaro.

Imponująca różnorodna architektura. Przeważnie w stanie agonalnym albo przeciwnie – świeżutko po remoncie. Często niestety style, rozmiary itp. są kompletnie przemieszane.

modernizm

Kiedy remont oszpeca - turbotermomodernizacja.

Kiedy remont oszpeca – turbotermomodernizacja.

secesja

kamienica

Kiedy zabolą Cię nogi – darmowy masaż żwirowy i / lub piaszczysta plaża na Piotrkowskiej:

piotrkowska

Podróż do dzieciństwa: cepeeny…

stacje paliw

…ulubione dobranocki w Muzeum Animacji (wystawa jest fajna, ale odczarowała moje wyobrażenia o zaczarowanym świecie z ulubionej bajki, więc uważajcie, żeby Was nie spotkało to samo!)…

muzeum

…małe sklepiki. Chociaż kiedy byłam mała nie wyglądały tak smętnie i pusto. Na pewno wtedy sztuczne kwiaty „zdobiące” wystawy nie były tak wyblakłe i zakurzone. Jedźcie prędko do Łodzi – niedługo może nie być nie tylko tych sklepików, ale i kamienic, w których się mieszczą!

prywatna inicjatywa

prywatna inicjatywa

Reklamy