Jak przygoda to tylko… z Kolejami Mazowieckimi

Komfort. Korzystaj i notuj w pamięci.

Komfort. Korzystaj i notuj w pamięci.

Masz dość nudy? Marzysz o przygodzie? Wybierz się na przejażdżkę pociągiem Kolei Mazowieckich!

Proponuję wycieczkę z Warszawy Zachodniej do Nasielska. Kiedy? Musisz sprawdzić w internecie. Na dworcu Warszawa Zachodnia nie uświadczysz odpowiedniego rozkładu (szukałam przez ładnych kilka minut). Wybierasz na przykład pociąg odjeżdżający o 12:45. Kupujesz bilet (jeśli to weekend, poproś o wycieczkowy w obie strony – ponad 30% zniżki, w jedną – 15%). Kasjerka w Kasie Kolei Mazowieckich (te, która jest blisko peronu nr 2) zapyta Cię, którym pociągiem jedziesz (na bilecie znajdzie się godzina odjazdu). Odpowiesz, że tym o 12:45. – Nie ma takiego! – rzuci wtedy ze 100% pewnością w głosie panienka z okienka.

– Ale przed chwilą sprawdzaliśmy – odpowiesz. – Jest o 12:57 – pani stuknie długopisem w swój rozkład. Przestajesz się więc spieszyć i spokojnie niesiesz swoją praktyczną walizkę na kółkach poprzez schody (najbliższa czynna winda na dworcu Warszawa Centralna) i wertepy prowadzące za dworzec kolejowy – pociąg odjeżdża z położonego na uboczu peronu nr 8. Zdecydowanie poprawia Ci się humor. W myślach obliczasz, że zupełnie za darmo spalasz właśnie dziesiątki, a może i setki kalorii (20 kilowa waliza to nie byle co). Tracisz rachubę kiedy zaczynasz biec jak szalony – co za szczęście, że z daleka zauważyłeś swój pociąg! Rozkład, który pokazali Ci w kasie był chyba jednak nieaktualny. Odjeżdżasz o 12:45.

Jedzie się wspaniale. Ciesz się chwilą i notuj w pamięci. Piękne wspomnienia będą jak znalazł, kiedy następnego dnia wsiądziesz do  tego samego pociągu, żeby wrócić do Warszawy. Mam nadzieję, że wsiądziesz. Chyba nie zniechęci Cię tłum sprawiający wrażenie, że już nikt więcej się nie zmieści? Jeśli się odpowiednio postarasz, dasz radę. Myśl pozytywnie. Klimatyzacja nie działa? Jest tak duszno, że robi Ci się słabo? A pamiętasz, jak narzekałeś na mrozy, tęskniłeś za latem, przypominasz sobie, ile kosztował Cię ostatni urlop w ciepłych krajach? Pomyśl, gdyby udało Ci się otworzyć okno, gdyby nie było zablokowane, mogłoby Cię zawiać, do wagonu wleciałyby jakieś paskudne owady i smród nawozu z pól. Poza tym chyba czytałeś o zbawiennym działaniu dotyku? Gdzie doświadczysz tak intensywnego kontaktu fizycznego, jak teraz? Chciałbyś odłożyć bagaż na półkę, a jak na złość w nowym pociągu jej nie ma? Z wrażenia jeszcze byś potem o nim zapomniał, a chyba nie wierzysz, że trafiłby do biura rzeczy znalezionych? Wściekasz się, że drzwi się zablokowały i pociąg powiększa opóźnienie? Przecież gdyby się normalnie otworzyły musiałbyś równie długo walczyć z prącym do środka tłumem! Jesteś szczęściarzem! Nie czujesz się jak szczęściarz? Widać brak Ci optymizmu. W takim razie uruchom wspomnienia z podróży w poprzednim kierunku. I nie narzekaj więcej – sam chciałeś przygody!

Zafascynował Cię świat kolei? Przeczytaj:

Dizajn w Kolejach Mazowieckich

Lato zaskoczyło pasażerów

Wartości Kolei Mazowieckich

PKP sobie żartuje – poważnie

Czytać, nie czytać – AR/PS

Potencjał Dworca Warszawa Śródmieście

Automaty biletowe w pociągach

 

Reklamy