Cudze chwalicie, swego nie znacie

niemiecki brak fantazji

Niemiecka nuda.

Jak donosi nasza korespondentka, Polacy, wypoczywający w Świnoujściu, nie mogą się nachwalić toalet publicznych ulokowanych po drugiej stronie granicy, a z polskich nie korzystają. Co za niewdzięczność i brak patriotyzmu! Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia, żeby się przekonać, że nasze wc-chatki są znacznie ładniejsze i porządniejsze. Starannie wykończone klinkierem, ze spadzistymi daszkami – nie to, co w Niemczech, gdzie krajobraz szpecą toporne kontenery.

przyciąga

Powiedzcie sami – czy przystoi załatwiać potrzeby fizjologiczne w tak uroczym miejscu? Chyba nie po to miasto się wykosztowało, żeby teraz hołota brudziła i niszczyła elegancki przybytek.

kartka

Drzwi wychodka – zbliżenie. A mówią, że Polacy idą na żywioł, a Niemcy wszystko starannie planują i są na wszystko przygotowani. W rzeczywistości nasi sąsiedzi nie potrafią nawet zapobiegać awariom. Tak to jest ze stereotypami.

PS. „Z uwagi na mrozy, jak również z uniknięcia awarii technicznych” załogi pociągów dalekobieżnych, przed trasą nie nabierają w ogóle wody – o czym przekonała się nasza korespondentka. Robią to oczywiście również, kiedy temperatura jest plusowa. Nie dziwię się, biedacy mają już dość zarzutów, że zima znowu ich zaskoczyła, dlatego, nomen omen, dmuchają na zimne. Zresztą dzięki temu mydła i papierowych ręczników
w pociągowych łazienkach w bród, nawet pod koniec wielogodzinnej trasy.