Życie w wielkiej płycie

Się opłaca. Nie tylko dlatego, że mieszkania budowane w tej technologii są tańsze,
niż inne.

Mieszkając w bloku możesz zaoszczędzić na prądzie. Kiedy tylko twoi sąsiedzi włączą telewizor lub radio, bez problemu i całkiem za darmo usłyszysz co się dzieje na świecie. Nie uda się tylko w przypadku, gdy inny mieszkaniec bloku weźmie się akurat za odkurzanie lub, nie daj Boże remont.

Za dnia nie masz czasu na pranie, czy wiercenie? Nic nie szkodzi. Nie musisz się obawiać, że zapłacisz karę za zakłócanie ciszy nocnej. Wystarczy, że wyciszysz drzwi wejściowe. Wtedy nawet słuch absolutny nie pomoże w identyfikacji źródła hałasu. Płyta doskonale przewodzi dźwięki. Hałasuje ktoś na 10 piętrze, a na parterze masz wrażenie, że to tuż obok.

Zupełnie bez wysiłku zawsze jesteś na czasie. Nie było cię w domu, kiedy leciał ostatni odcinek kultowego serialu? Wsłuchaj się dobrze – może akurat któraś sąsiadka właśnie relacjonuje go koleżance? Który lek jest najskuteczniejszy na wzdęcia? Zaraz, zaraz, sąsiad wczoraj wymieniał nazwę. Potrzebna riposta dla bezczelnego nastolatka? Przypominasz sobie nocną kłótnię zza ściany i problem rozwiązany!

Nie masz sił na gotowanie, a chcesz zapewnić rodzinie domową atmosferę? Wstaw mrożonkę do mikrofali i dyskretnie uchyl drzwi na korytarz. Kiedy domownicy będą chwalić zapach prawdziwego obiadu, możesz się skromnie zaczerwienić. Wiesz przecież, że rumieniec dodaje ci uroku.

Nic nie jest w stanie cię tak uspokoić jak papieros, a obiecałeś rodzinie, że z tym kończysz, bo zdrowie, bo pieniądze…? Wychodząc z łazienki rzuć z oburzeniem: „Nie no, koszmar jakiś! Ludzie to są chamy – nie rozumieją, że jak palą w wucecie, to cały blok musi to potem wąchać!?”.  Żona pokiwa głową ze zrozumieniem i pocieszy, że jej też ciężko wytrzymać bez słodyczy, kiedy sąsiadka piecze pachnące ciasto.

Na fali świątecznych porządków zdecydowałeś pozbyć się wreszcie wielkiej obrzydliwej donicy z suchymi badylami, które kiedyś były chyba palmą. Nie będziesz przecież z nią dymał pod śmietnik. Kręgosłup sobie zrujnujesz. Sąsiadowi wolno zapchać zsyp, to i ty masz prawo! I niech nawet potem gadają! Takie życie w wielkiej płycie!

Reklamy